Własny alkomat - czy warto?

Każdemu zdarza się czasami wypić jakiś alkohol. Jeśli jesteśmy kierowcami samochodów niekiedy możemy się zastanawiać czy wypity przez nas alkohol już został strawiony przez nasz organizm i czy możemy wsiąść za kierownice. Jeśli nie jesteśmy pewni to zawsze można udać się na policję na badanie, ale trzeba będzie tam jakość dotrzeć. Dlatego może się to okazać problemowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie natomiast posiadanie własnego alkomatu, którym będzie można zawsze sprawdzić stan swojej trzeźwości i to czy w organizmie nadal jest alkohol.

 

Alkomaty domowe to obecnie licznie nam oferowane urządzenia własnego użytku, których zadaniem będzie badanie trzeźwości. Dzięki takim urządzeniem każdy w dowolnym momencie będzie mógł sprawdzić jaki jest poziom alkoholu we krwi a tym samym będzie mógł zdecydowanie zwiększyć swoje bezpieczeństwo szczególnie w czasie prowadzenia pojazdu. Alkomat do domowego użytku powinien być dobrej jakości, ponieważ powinno nam zależeć przy jego użytkowaniu na dokładnych pomiarach. Profesjonalne produkty nie będą należeć do tanich ale czasami warto inwestować nieco w droższy sprzęt by mieć pewność, że będzie się bezpiecznym. Jakie wyróżniamy alkomaty na rynku? Alkomaty, które przeznaczone są do domowego użytku można dzielić na dwie grupy. Do pierwszej należą urządzenia, które mają sensor półprzewodnikowy a więc elektroniczny. Druga grupa to sprzęty, które mają sensor o charakterze elektrochemicznym. Do najbardziej popularnych należą oczywiście te pierwsze urządzenia, które są tańsze i dlatego częściej kupowane. Jednocześnie jednak nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ wyniki z takich urządzeń nie zawsze będą wiarygodne. Uważa się raczej takie urządzenia za mało skuteczne i dlatego dokonywane z ich pomocą pomiary raczej nie powinny być przez nas brane pod uwagę przy ocenianiu trzeźwości. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w jakiś nieco droższy sprzęt, który będzie miał profesjonalny charakter. Takie urządzenie będzie droższe, ale przy jego użytkowaniu będzie można oczekiwać na skuteczność. Alkomaty, które mają sensor elektrochemiczny charakteryzują się doskonała selektywnością i dlatego wyniki z takiego urządzenia będą rzeczywiście godne uwagi.

 

Jakie alkomaty wybierać? O prawidłowych pomiarach może w dużej mierze decydować o tym jak urządzenie będzie używane. Trzeba pamiętać o tym, że obecnie rynek ciągle się zmienia, ale przy używaniu takiego urządzenia trzeba brać pod uwagę między innymi instrukcję obsługi. Należy postępować według określonych wytycznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób tylko będzie można oczekiwać wyraźnych wyników. Jeśli kupuje się urządzenie dobrej jakości to po przeprowadzeniu badania rzeczywiście można oczekiwać, że wyniki będą rzeczywiście odzwierciedlać rzeczywistość i będzie można je brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji czy już można wsiadać za kierownice. Czasami wiec na taki wydatek trzeba sobie pozwolić, by w ten sposób między innymi zwiększyć swoje bezpieczeństwo oraz zadbać o swoje zdrowie. pamiętajmy, że prowadząc samochód po alkoholu stanowimy zagrożenie i dla siebie i dla wszystkich, którzy pojawią się na naszej drodze.

O nas

logo-footer

Chcesz aby każda podróż była bezpieczna bez względu na okoliczności? Zapraszamy do nas!

kontakt@polmaratongryfa.pl

maszyny pralnicze

Często czytane

Waszym zdaniem: alkomat vs. Alkotest
Jak działa alkomat i jakie są rodzaje sensorów?
Jak właściwie korzystać z alkomatu?

Przegląd najpopularniejszych typów alkomatów
Własny alkomat - czy warto?
Czym się różni ryba od człowieka, czyli zacznij myśleć!
© Copyright polmaratongryfa.pl All Rights Reserved.