Waszym zdaniem: alkomat vs. Alkotest

Przynajmniej jeden z tych produktów warto mieć zawsze pod ręką. Można w ten sposób szybko sprawdzić czy już możemy wsiadać do samochodu. A jest co sprawdzać ponieważ kary dla pijanych kierowców sięgają nawet 5 tysięcy złotych a dodatkowo można nawet iść do więzienia. Brak pewność co do tego czy można wyruszyć samochodem w drogę jest więc dużym problem. Dlatego warto się badać, ale na co zwracać uwagę gdy wybiera się alkomat lub alkotest W sprzedaży mamy obecnie bardzo wiele różnorakich narzędzi przez które można będzie sprawdzać stężenie powietrza w wydychanym powietrzu. Oba wspomniane produkty dostępne są w kilku wariantach i mogą się cenowo różnić.

 

Mają inne zasady działania inne wiarygodności pomiaru. Alkomat To bardzo skomplikowane urządzenie, które będzie nam sygnalizować, że w wydychanym powietrzu jest alkohol a dodatkowo będzie pokazywać jego stężenie. W odróżnieniu od jednorazowych alkotestów alkomaty mogą nam służyć wiele lat. W sprzedaży znajdziemy urządzenia elektrochemiczne, które mają czujnik ciśnienia lub też czujnik przepływu. Dostępne mamy także alkomaty półprzewodnikowe, które jednak są mniej dokładne. Ceny alkomatów klasy A zaczynają się od około 350 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to urządzenie, które może nam uratować życie czy zdrowie, dlatego warto stawiać na jego jakość a nie oszczędzać. Trzeba jednak mieć wiedzę o tym, że nie zawsze wysoka cena będzie wpływać na wiarygodność pomiarów. Dlatego lepiej sprawdzić jakie parametry techniczne ma sprzęt niż podejmie się decyzje o kupnie. Nawet najlepsze urządzenie co jakiś czas trzeba kalibrować. Duże ilości pomiarów będą bowiem obniżać czujność sensora. Dlatego przez nową kalibrację ma się doprowadzić do jego ponownego ustawienia, tak by z małym błędem odczytywać pobraną próbkę powietrza. Kalibracje można wykonać w serwisie. Alkotest Alkotesty mają charakter jednorazowy i raczej są tanim urządzeniem. Podobnie jak alkomaty będą służyć do mierzenia stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Różnią się one znacząco jakością. Urządzenia starego typu nie mają jednoznacznej skali, która pozwoli określić jakie jest stężenie. Dlatego używanie takich testów praktycznie nie ma sensu. Dużo lepiej sięgnąć po alkotest Certen, który taką skalę posiada i dzięki temu wykonane z jego pomocą pomiary będą dużo dokładniejsze. Można dostać je w sklepach spożywczych, monopolowych oraz na stacjach benzynowych. Parametry techniczne - na co zwrócić uwagę? Zanim zdecydujemy się na kupno musimy sprawdzić jaką specyfikację techniczną ma dany produkt. Alkomat Tutaj najlepiej wybierać alkomat elektrochemiczny z dodatkowym czujnikiem ciśnienia. Warto także sięgnąć po taki sprzęt, który ma szeroki zakres pomiaru. Jeśli chodzi o dokładność to nie powinno być tutaj większych różnic niż kilka setnych pomiarów.

 

Dodatkowo wybierajmy sprzęt, który będzie zawsze darmowo kalibrowany, gdy udamy się do serwisu. Alkotest Jeśli chodzi o alkotest należy się decydować na taki produkt, który ma certyfikat jakości. Tylko z takim elementem można oczekiwać, że wyniki przeprowadzonych testów będą wiarygodne. Warto wybierać produkty sprzedawane przez dobre firmy. Dla kogo alkomat, a komu przyda się alkotest? Alkomat przede wszystkim przeznaczony jest dla kierowców zawodowych, którzy często siadają za kierownicą. Warto, by mieli możliwość sprawdzenia poziomu alkoholu we krwi, szczególnie że prowadzenie samochodu to ich praca. Jeśli chodzi o alkotest to sprawdzi się w przypadku kierowców, którzy okazyjnie sięgają po alkohol i chcą mieć pewność, że na drugi dzień mogą już wsiadać za kierownice.

O nas

logo-footer

Chcesz aby każda podróż była bezpieczna bez względu na okoliczności? Zapraszamy do nas!

kontakt@polmaratongryfa.pl

maszyny pralnicze

Często czytane

Waszym zdaniem: alkomat vs. Alkotest
Jak działa alkomat i jakie są rodzaje sensorów?
Jak właściwie korzystać z alkomatu?

Przegląd najpopularniejszych typów alkomatów
Własny alkomat - czy warto?
Czym się różni ryba od człowieka, czyli zacznij myśleć!
© Copyright polmaratongryfa.pl All Rights Reserved.