Rodzaje alkomatów – jak wybrać alkomat do użytku prywatnego?

Prowadzenie auta czy innego pojazdu pod wpływem alkoholu oraz innych używek jest oczywiście zabronione. Nie chodzi tutaj oczywiście o same kary, ale także o to, że prowadząc pojazd w takim stanie będzie się stwarzało niepotrzebne zagrożenie. Wieści z naszego kraju są jednak mocno niepokojące, ponieważ jak się okazuje mamy wielu kierowców, którzy po spożyciu siadają za kierownicą i często kończy się to tragicznie. W dużej mierze niewinni użytkownicy drogi stoją na drodze takim piratom i to dla nich takie spotkanie źle się kończy. Jednak osoby pijane nie zawsze wiedzą, że nadal są pod wpływem. Oczywiście nie chodzi tutaj o tych, którzy siadają za kierownicy tuż po spożyciu.

 

Mówimy o takich osobach, które zastanawiają się po kilku godzinach snu czy wypity alkohol nadal jest w organizmie czy udało się już go strawić. Aby poradzić sobie z tym problemem i wiedzieć czy nadal w organizmie znajduje się alkohol najlepiej udać się na posterunek policji i poprosić tam o badanie trzeźwości. Problem jednak polega na tym, że będzie to się wiązało z transportem. Nie można bowiem wezwać radiowozu, aby nas na takie badanie zawiózł. Dlatego wydaje się, że takim najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie własnego alkomatu. Jest to takie rozwiązanie, które sprawi, że zawsze będziemy mogli przeprowadzić badanie w swoim domu i zanim go opuścimy już będziemy wiedzieć jak wygląda poziom alkoholu w naszej krwi i będziemy mogli wsiąść za kierownicę bez obaw, albo będziemy musieli na ten moment jeszcze trochę poczekać. Rodzaje alkomatów zainteresowanie takimi alkomatami jest obecnie coraz większe. Dlatego również producenci starają się wprowadzać do sprzedaży różne urządzenia tego typu. Można obecnie wyróżnić kilka różnych rodzajów alkomatów. Wszystkie będą zróżnicowane pod kątem użytego w nich sensora oraz jego czułości. Obecnie wyróżnić można podstawowe grupy gdy chodzi o alkomaty: Alkomaty z sensorami elektronicznymi - są to najbardziej zawodne urządzenia, które często są niedokładne i przekłamujące. Jednocześnie są jednak najtańsze i to wielu zachęca do kupowania. Wyniki odbiegają jednak od rzeczywistych i dlatego trudno brać je jako pewnik.

 

Takie alkomaty są często dodawane jako gratisy do różnego rodzaju alkoholi. Alkomaty z sensorami elektrochemicznymi - są to urządzenia, które charakteryzują się dużo lepszą dokładnością. Ich dużym atutem będzie między innymi to, że przygotowany w nich sensor może mierzyć nie tylko stężenie alkoholu we krwi ale bardzo często będzie także radził sobie z innymi używkami w wydychanym powietrzu. Dlatego takie urządzenie charakteryzuje się praktycznością. Jednocześnie jest to jednak sprzęt droższy niż wspomniany już wcześniej sprzęt z sensorem elektronicznym.

O nas

logo-footer

Chcesz aby każda podróż była bezpieczna bez względu na okoliczności? Zapraszamy do nas!

kontakt@polmaratongryfa.pl

maszyny pralnicze

Często czytane

Waszym zdaniem: alkomat vs. Alkotest
Jak działa alkomat i jakie są rodzaje sensorów?
Jak właściwie korzystać z alkomatu?

Przegląd najpopularniejszych typów alkomatów
Własny alkomat - czy warto?
Czym się różni ryba od człowieka, czyli zacznij myśleć!
© Copyright polmaratongryfa.pl All Rights Reserved.