Czym się różni ryba od człowieka, czyli zacznij myśleć!

Znane powinno być nam to powiedzenie, które mówi, że rybka lubi pływać. Ale rybki nie siadają za kierownice i nie będą stanowić na drodze zagrożenia. Rybki nie przewożą swoich albo cudzych dzieci a ich błąd nie będzie wpływał na to, że ktoś na całe życie stanie się inwalidą albo też straci matkę czy ojca. Dlatego właśnie skoro jesteśmy gatunkiem jaki dominuje na tej planecie to zacznijmy myśleć. Od nas oczywiście wymaga się dużo więcej od rybek i nie ma w tym nic dziwnego. To my powinniśmy brać dużą odpowiedzialność zarówno za siebie jak i za innych.

 

W teorii jak się okazuje każdy zdaje sobie z tego sprawę i doskonale o tym wie. Ale jak się potem okazuje może jego mózg nagle dostaje jakiegoś zaćmienia bo w praktyce już tak nie jest. Okazuje się, że po alkoholu jednak nadal bardzo wiele osób decyduje się na to by po alkoholu wsiadać za kierownice. Kiedyś jeden z moich znajomych po wypiciu dosłownie jednego piwa zdecydował się wsiąść za kierownicę i niby nic wracał do domu. Okazało się, że ten powrót nie był jednak taki jak zawsze, ponieważ na jego drodze pojawił się pies. Wydaje się, że to naprawdę nic takiego. W końcu było ciemno a pies jak to zwierzak wyskoczył na jezdnię w ostatniej chwili. Do tego, było ślisko, dlatego trudno było coś zrobić. Jako, że znajomy lubi zwierzęta wysiadł z auta i sprawdził jak sytuacja wygląda. Pies niestety jeszcze żył, ale jego łeb był mocno rozwalony, dlatego jego życie szybko by się skończyło. Dlatego zdecydował się saperką tą sprawę szybko zakończyć. Wrócił bez problemu do domu, ale jak się okazało potem na kilka dni miał kaca moralnego. Cały czas pozostawało pytanie czy może, gdyby nie to jedno piwo to nic by się nie stało. Dodatkowo pojawiła się myśl, że przecież na tym samym miejscu mógł się znajdować inny człowiek, dziecko, pijaczek. Wtedy już saperka nie wchodzi już w grę. Pojawiają się panowie w niebieskich mundurach i sytuacja wygląda już dramatycznie. A jak wiadomo pierwsza ich czynność na takim miejscu to oczywiście sprawdzenie trzeźwości kierowców i jak się okazuje tutaj nasz kierowca jest już ugotowany. Pojawia się więc pytanie skąd człowiek ma wiedzieć czy już może siadać za kierownicą czy raczej jeszcze powinien poczekać.

 

Obecnie na szczęście da się już to sprawdzić ponieważ do naszej dyspozycji pozostają alkomaty. Należy jednak podkreślić, że z alkomatem jest tak samo jak z każdym zakupem sprzętu. Nie warto dokonywać zakupu urządzenia niskiej jakości. Może się okazać bowiem, że kupimy jakąś chińszczyznę, która w ogóle nie nadaje się do przeprowadzenia poważnego badania trzeźwości. Dlatego, jeśli już chcemy kupować alkomat to zdecydujemy się na kupowanie jakiegoś przedmiotu na dobrym poziomie. Warto, by to nasze urządzenie posiadało odpowiedni certyfikat, który będzie potwierdzeniem tego, że prowadzone przez takie urządzenie badania mają odpowiednią wartość i rzeczywiście mówią coś o naszym stanie trzeźwości. Tak większy wydatek będzie jednorazowym, ale na pewno będzie miał dla nas duże znaczenie w przyszłości.

O nas

logo-footer

Chcesz aby każda podróż była bezpieczna bez względu na okoliczności? Zapraszamy do nas!

kontakt@polmaratongryfa.pl

maszyny pralnicze

Często czytane

Waszym zdaniem: alkomat vs. Alkotest
Jak działa alkomat i jakie są rodzaje sensorów?
Jak właściwie korzystać z alkomatu?

Przegląd najpopularniejszych typów alkomatów
Własny alkomat - czy warto?
Czym się różni ryba od człowieka, czyli zacznij myśleć!
© Copyright polmaratongryfa.pl All Rights Reserved.