Alkomaty podręczne

Jako zawartość alkoholu we krwi trzeba określić ilość alkoholu etylowego we krwi. Ta ilość najczęściej określana zostaje przy pomocy promili. Taka wartość wykorzystywana jest przez policję i sankcjonowana przez prawo karne. Najbardziej wiarygodne wyniki, gdy chodzi o zawartość alkoholu we krwi będzie dawać jednak badanie laboratoryjne krwi. W następnej kolejności będą to właśnie wyniki alkomatu, który określa ile jest alkoholu w wydychanym powietrzu. Szczytowe stężenie alkoholu pojawia się około pół godziny do godziny od momentu wypicia pierwszego alkoholu.

 

U osoby, która pije na pełny żołądek może to być nawet do 3 godzin. Przeciętnie człowiek jest w stanie spalić do około 0,15 promila w ciągu godziny. Na zawartość alkoholu we krwi mogą wpływać różnorakie czynniki, wśród których wymienić można: - ilość wypitego czystego alkoholu - spożywanie pokarmów przed piciem, w czasie picia i po piciu - to jak dużo w organizmie ma się wody - forma psychiczna oraz nastrój - to czy w czasie picia miesza się różne alkohole. Wszystkie te czynniki mogą decydować o tym, czy w przypadku danej osoby będzie wyższe czy niższe stężenie alkoholu we krwi. Nie da się więc jednoznacznie określić bez stosownego badania jaki jest poziom alkoholu we krwi. Musimy niestety pamiętać o tym, że jednoznacznego przepisu po prostu nie ma nawet jeśli spożywa się stałe ilości alkoholu. W każdym przypadku to stężenie może się okazać inne. Alkomaty podręczne Prawo oczywiście zabrania nam kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu. W związku z tym trzeba pamiętać o tym, by kontrolować swój stan, gdy piło się alkohol a jednocześnie ma się w planach jazdę samochodem. Ustawy obecnie definiują nam co to jest stan po spożyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości. Podjęto również wiele prób określenia ile alkoholu ma się we krwi. Jak się jednak okazuje takie pomiary nie są zbyt dokładne, ponieważ zbyt wiele czynników może na taką zawartość wpływać.

 

Dlatego przydatne mogą się stać niektóre dane, które będą pozwalały na samookreślenie. W ten sposób można sobie mniej więcej obliczyć kiedy będzie można wsiąść za kierownicę po spożyciu. Obliczenia przedstawione opierają się na standardowych porcjach, które będą zawierać 10 gram czystego alkoholu 200g piwa 5% to 10g alkoholu etylowego 100g wina 10% to 10g alkoholu etylowego 25g wódki 40% to 10g alkoholu etylowego Zakłada się, że wciągu godziny u mężczyzny spala się około 10-12 gram czystego alkoholu natomiast w przypadku kobiety od 8 do 10 gram. Jeśli przyjmie się jedną tutaj wartość można oczekiwać, że wciągu godziny wątroba będzie w stanie poradzić sobie z jedną porcją standardową. Jeśli nie chce się prowadzić takich obliczeń będzie najlepiej posiadać mały alkomat podręczny, którym zawsze będzie można sprawdzić stan organizmu i to czy będzie można już wsiąść za kierownicę.

O nas

logo-footer

Chcesz aby każda podróż była bezpieczna bez względu na okoliczności? Zapraszamy do nas!

kontakt@polmaratongryfa.pl

maszyny pralnicze

Często czytane

Waszym zdaniem: alkomat vs. Alkotest
Jak działa alkomat i jakie są rodzaje sensorów?
Jak właściwie korzystać z alkomatu?

Przegląd najpopularniejszych typów alkomatów
Własny alkomat - czy warto?
Czym się różni ryba od człowieka, czyli zacznij myśleć!
© Copyright polmaratongryfa.pl All Rights Reserved.